Nikiel Tytan pamięci stopu Super Stretch przędzy
Nikiel Tytan pamięci stopu Super Stretch przędzy
Czatuj teraz
Szczegóły produktu

Drut ze stopu niklu tytanu pamięci

Stopu NiTi , również o nazwie nitinol drutu, jest mieszanką tytanu i niklu, gdzie dwa elementy aire w równe niepodzielny wartości procentowe Ni:Ti = 55:45.

to głównie efekt pamięci dwie właściwości: kształt i superlasticity iego na kurs, pamięć kształtu jest zdolność drutu niti do poddania deformacji w jednej temperaturze, a następnie odzyskać swój oryginalny, underformed kształt po podgrzaniu powyżej "temperatury przemiany". Ale superlasticity występuje w wąskim zakresie temperatur, tuż powyżej temperatury przemiany; w takim przypadku bez ogrzewania jest niezbędne spowodować underformed kształt, aby odzyskać.

Głównym productes jest płyta stopu NiTi ,drut ze stopu NiTi;

Stopy z pamięcią kształtu NiTi - grzywny rury
Obszary zastosowania: Medycyna, lotnictwa, elektronika, Marine przemysłu, przemysł petrochemiczny, przemysł war, samochodowe i innych precyzyjnych elementów instrumentu.

  • Nitinol jest również popularny w niezwykle odporne okulary klatek. Jest on również stosowany w niektórych źródłach zegarek mechaniczny.

  • Może służyć jako system kontroli temperatury; jak zmienia kształt, może on aktywować przełącznik do kontroli temperatury.

  • Wykorzystywany jest w technologii telefonów komórkowych jako anteny chowany lub wysięgnik mikrofonu, ze względu na jej charakter wysoce elastyczne i mechaniczne pamięci.

  • Jest używany w przypadku niektórych produktów Nowośćmagów do wykazania "psychiczne" uprawnienia, jak łyżka będzie zginać się gdy używane aby mieszać herbaty, kawy lub innych cieczy, ciepłe.

  • Może również służyć jako przewody, które są używane do lokalizowania i oznaczyć guzy piersi, tak, że po operacji może być bardziej dokładne.Zapytanie